Elektrisaun või puuküttega saun – mis sobib mulle paremini?

Koju sauna ehitamine on üks parimaid otsuseid, mida teha saad. Tänu saunale on sul võimalus saada osa paljudest tervisele kasulikest teguritest, mis saunas käimine pakub. Olgu siinkohal mainitud vaid madalam stressitase, paranenud vereringe, vähem südamehaiguste tõenäosust ja tugevam immuunsüsteem.

Uuringud on näidanud otsest seost korrapärase saunas käimise ja väiksemate südamehaiguste tõenäosuse vahel. Lisaks tõstad tublisti oma maja või korteri väärtust, kui oled sellesse sauna paigaldanud ja hiljem müüma soovid hakata.

Elektriküttega saun ja puuküttega saun

Sauna ostmisel on sinu käsutuses palju võimalusi, sealhulgas infrapunasaunad ja aurusaunad. Kaks levinumat saunatüüpi on aga elektriküttega saun ja puuküttega saun. Ostjad mõtlevad sageli, milline neist kahest on parem valik ja sageli sõltub see sinu individuaalsest olukorrast ja eelistustest.

Allpool on toodud nende kahe sauna erinevus, mis võiks aidata sul otsustada, milline on sinu jaoks parim valik – PUUKÜTTEGA SAUN või ELEKTRIKÜTTEGA SAUN.

Elektriküttega saun

ELEKTRIKÜTTEGA SAUNA üks peamisi eeliseid on see, et see on kiire, tõhus ja puhas. Enamik elektriküttega saunade mudeleid on kavandatud saavutama kõrgeid temperatuure ja seda üsna lühikese aja jooksul. Veelgi enam, teatud mudelite puhul on sul võimalus kaugjuhitav kütmine. Seega võid sauna kütma panna juba automaatselt siis, kui ise oled alles kodust eemal. Nii ootab sind soe saun kohe koju jõudes.

Elektrikeris Hive

ELEKTRIKERIS HIVE

Kuna tegemist on elektriteel köetava saunaga, mitte lahtise tulega, on ka turvameetmed siinkohal tihti paremad.

Kuid seda tüüpi saunadel on ka omad puudused. Peamine on see, et need on elektrilised. See tähendab, et kui sa ei ela usaldusväärse toiteallikaga piirkonnas, ei pruugi elektriküttega saun olla sinu jaoks parim valik. Samuti võib kulukaks osutada elektrinergia maksumus.

Puuküttega saun

PUUKÜTTEGA SAUNU on kasutatud juba sadu aastaid. Tegelikult eelistavad paljud endiselt puuküttega sauna selle ehtsuse tõttu. Mis puutub kulusse, siis on need tüübid ka väga taskukohased, kuigi paigalduskulud võivad olla kõrgemad kui elektrisauna puhul.

Põleva puidu lõhn loob õhkkonna, mis on erinev teist tüüpi saunadest.

Puuküttega saunakeris Hive Wood

PUUKÜTTEGA SAUNAKERIS HUUM Hive Wood

Puuküttega sauna paigaldamise suur eelis on see, et selle toimimiseks vajalike juhtmestike paigaldamiseks pole vaja elektriku teenuseid, nagu see on elektriküttega sauna puhul.

Siiski vajad näiteks korstent või ventilatsiooniava. Teine peamine puudus on see, et sauna temperatuuri on palju raskem kontrollida. Samuti võib ruumi kütmine kauem aega võtta kui elektrisauna puhul.

Samuti tuleb mõelda puude ostu peale, mis võib teatud kohtades tülikas ja kallis olla. Eriti kui elad linnas. Lisaks on puud vaja ladustada, olgu sellek puuriit või kuur.

Sauna temperatuur

Mõlemad, puuküttega saun vs elektrisaun, on võimelised saavutama sarnaseid temperatuure.

Elektrikerise korral soojendab elekter kerises olevaid kive, mis omakorda kütavad ruumi. Puuküttega sauna puhul kasutatakse tuld kivide soojendamiseks, mis seejärel ruumi soojendavad.

Temperatuuri reguleerimine on elektrisaunas palju lihtsam, kuna saad seda alati seda langetada, kui saunaruum liiga kuumaks läheb. Sama ei saa aga öelda puuküttega saunakerise kohta. Kui soovid temperatuuri alandada, pead selleks ahjus oleva tule kustutama või puude kogust vähendama. See pole aga kindlasti nii mugav meetod.

Sauna paigaldamise kulud

Puuküttega sauna vs elektriküttega sauna paigalduskuludes pole suurt vahet. Kuid teatud kohtades võib puuküttega kerise paigaldamine osutuda kallimaks.

Esiteks on kerise maksumus. Nii elektri- kui ka puuküttega keriste hind sõltub sellistest teguritest nagu kvaliteet ja stiil – mõnesaja kuni tuhandete eurode vahel.

Paigaldamiskulusid tõstvad täiendavad tegurid on puuküttega ahju puhul korsten ja elektrikerise puhul juhtmestik.

Isegi kui erinevus võib olla väike, võib puuküttega saunakerise paigaldamine olla ehitamise lisakulude tõttu kallim variant.

Sauna ülalpidamise kulud

Nii ELEKTRI- KUI KA PUUKÜTTEGA saunaahju töötamise kulud sõltuvad mitmest tegurist. Elektrilise saunakerise puhul määravad üldkulud kasutamise kestus, kW maksumus elektritunni kohta, kerise suurus ja ka see, kui sageli sauna kasutad.

Mis puutub puuküttega sauna siis üks peamisi tegureid, mida võiksid meeles pidada, on juurdepääs usaldusväärsele küttepuude müüjale. Kui elad linnas, siis võib küttepuid olla raskem hankida ja see läheb üsna kalliks.

Kui aga elad maal metsa lähedal, on küttepuudele ligipääsemine lihtne. Samuti määrab üldkulud see, kui kaua kavatsed sauna kasutada ja kui sageli seda kütad.

Veel üks oluline kaalutlus on puuküttega ahju suurus. Mida suurem see on, seda rohkem puitu kulub ja seda suuremad on kulud.

Sauna eeliseid ja puudusi on palju, kuid nii elektriline kui ka puuküttega saunaahi pakuvad sulle kõiki sauna kasutamise eeliseid. Kuigi nad on mitmes mõttes sarnased, on neil ka oma erinevused ja sinu jaoks sobiv sõltub sinu eelistustest. Kui sulle ei tee tüli tule ülestegemine ja elad kohas, kus küttepuudele on ligipääs kerge, on puuküttega saun parim.

Teiselt poolt on temperatuuri reguleerimine ja elektrisauna hooldamine lihtsam.

Pea kindlasti nõu meie spetsialistidega, et leida endale parim lahendus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga